Husvet - 2019

Húsvét - Krisztus feltámadása - a megváltás igazzá nyilvánulásának, az evangélium kiteljesedésének, az üdvösség reménysége valóra válásának ünnepe.

Persze, mindennapos öröm ez, de az ünnep különösen élővé, szívünk részévé teszi ezt a jó hírt. Úgy gondolom, ennek hatása még a kevésbé „templomos” híveinket is átjárja.

Gyülekezetünkben a húsvétra való készülés a nagyhét esti istentiszteleteivel kezdődik. Nem sokan vannak, akik ezt a lelki utat végigjárják, de mindenképpen többen, mint más bűnbánati heteken.

Nagycsütörtökön a diakóniai konyhán – amelyik adventtől húsvétig működik és kb. 25 személynek biztosít meleg ételt ebben az időszakban minden hétvégén - az asszonytestvérek már az ünnepi menüt készítik elő.

Nagypéntek üzenetében valóban mérhetetlenül nagy, a mi megváltásunk megtörténtéről szól Krisztus áldozata által, de gyülekezetünkben – s talán másfele is – egyre kevesebben vesznek részt (a hívek 10%-a  sem) az ünnepi program szerint tartott istentiszteleteken.

Nagyszombaton általában a frissen konfirmált csoport segítségével – hadd avassuk őket rögtön be a gyülekezeti szolgálatba – kis húsvéti ajándékcsomagokat hordunk ki gyülekezetünk idősebb tagjainak és betegeinek. A látogatások során sok kedves hálálkodás hangzik el.

Húsvét első napja – egyházi szemmel nézve - az ünnepi istentiszteletről, úrvacsoráról, betegek úrvacsorájáról szól, persze, fontos az otthoni találkozás, máshol, külföldön élő rokonok hazalátgatása, a családi körben elfogyasztott ünnepi ebéd is.

Az első nap délutáni istentiszteletet – most már közel 10 éve - a ravatalozóban tartjuk, ezzel is utalva arra, hogy szeretteink elvesztésére is húsvéti reménységgel tekintünk, mert Krisztus a feltámadás és az élet.

Másodnapján délelőtt az istentiszteleten az idén is szép húsvéti műsorral szolgált a gyülekezet énekkara, keresztelő is volt (a keresztelés üzenetét is húsvét fényében értjük igazán meg).  Nálunk egyébként ez a húsvéti ünnep leglátogatottabb alkalma. A templomi együttlétet követően – hagyományosan mindhárom sátoros ünnepünk másodnapján – a diakóniai központban szerveztünk családias szeretetvendégséget.

A harmadnap délelőtti istentiszteltet a gyerekek kedves húsvéti ünnepélye tette  meghitté.